قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / اندیشه ولی / در نگاه دیگران / نائب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

نائب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

مرحوم آیت الله مهدوی کنی (رحمة الله علیه) در رابطه با امام خامنه ای (مد ظله العالی) چنین عنوان کردند:
《بعد از امام من حیث المجموع ،چه از نظر اجتهادی که توأم با رهبری است _ نه اجتهاد مطلق_ و چه از نظر اداره کشور در بحران های مختلف ،ما مثل ایشان سراغ نداریم .خداوند ایشان را تا ۱۲۰ سال نگه دارد .
من خودم این جور باور دارم و از روی عقیده حرف میزنم، نه از روی مصلحت اندیشی. چه در زمانی که بنا شد ایشان رئیس جمهور باشند و بنده نخست وزیر ،چه بعد از رحلت امام(ره) که ایشان رهبر شدند، در این ۲۴ سال ، من واقعاً به عقیده خودم عمل کرده و روی عقیده ام ایستاده ام و در تمام این نوساناتی که واقع شد و با تمام مشکلاتی که بود، اعتقادم این بود که رهبری ایشان منحصر به فرد است است و ایشان خوب می توانند مملکت را اداره کنند و باید ایشان را تایید کرد ، لذا در همه این بحران ها و بالا و پایین رفتن ها و با همه نوسانات، اعتقاد من این است که باید ایشان را تایید کرد .
اصلح ایشان است و ما صالحش را هم پیدا نکردیم چه رسد به اصلح. من معتقدم ایشان هم از نظر مدیریت و هم از نظر تقوا در جایگاه رفیعی است، چون ما به عنوان نائب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف درباره رهبر بحث می‌کنیم . من معتقدم این تقدس را باید حفظ کرد و صرف اینکه ایشان حاکم هستند و رئیس و رهبر، کافی نیست . آنچه که در نظام ولایی و اسلامی ما می تواند کارساز باشد، این اعتقاد است که ولایت فقیه، نیابت از جانب ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است .
من در ایشان تقوا و عدالت و مردم‌ داری و زهد را می‌بینم. ایشان تمامی خصوصیاتی را که یک فقیه نائب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باید داشته باشند دارد .》
منبع: کتاب ماه در آینه ، صفحه ۲۰؛ به نقل از آیت الله محمدرضا مهدوی کنی(رحمه الله علیه)

مطلب پیشنهادی

ولایت فقیه در روایات (۳)

ادامه شبهه ۱۰: آیا ولایت فقیه در روایات اثبات شده است؟ برای اثبات ولایت فقیه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *